odhlásit se z odběru novinek
31.08.2015
  Tato výstava je již za námi

TORNIKE ABULADZE: OTHER SPACE

V ateliéru INDUSTRIAL Gallery umístěném v areálu společnosti Vítkovické slévárny, spol. s r.o., vytvářel svá díla v době od 24.8.-30.8.2015 gruzínský umělec Tornike Abuladze. Díla vznikala v rámci rezidenčního pobytu se završující

Umělec, původem z Gruzie, nyní žije a tvoří v Mnichově. Tornike Abuladze je industriálním prostředím fascinován, ateliér, ve kterém tvoří je situován přímo do srdce industriální části města. V roce 2009 absolvoval akademii umění v Tbilisi a dosud realizoval výstavy v Londýně, Litvě a Gruzii.

Samotnému aktu tvorby obvykle předchází rozsáhlá analýza a plánování následných kroků a postupů až po očekávaný výstup, některá díla vznikají náhlým vnuknutím. Rozsah divergentního myšlení Tornika Abuladze nemá mezí. Podněty k tvorbě přijímá všemi smysly - vizuálně, haptickým vnímáním, inspiruje se také zvuky strojů a typickou vůní slévárny.

Současný výtvarný projev, ke kterému se dopracoval během rezidence, ve srovnání s předešlými pracemi často pozbývá prostorovost, která byla do této chvíle jedním z typických rysů tvorby autora a nechává tak svá díla dýchat. Jak sám říká, nalezl v minimalismu svobodu, jakou neočekával. V tvorbě používá různé technické projevy, vznikají labyrinty, smyšlené nové stroje sestavené například formou koláže i velkoformátové malby. Využívá také staré nákresy a projekty, na které přenáší nápady nové, přetváří je, a svým způsobem i oživuje.

„Velice rád cestuji do zemí, které mě inspirují. Industriální prostředí je pro mě a mou tvorbu velice důležité. Jsem nadšený, že mohu být díky INDUSTRIAL Gallery v Ostravě a čerpat zde v překrásném industriálním prostředí nápady a zážitky pro svou tvorbu. Jsem tady sice jen na krátkodobém pobytu, ale vím, že prožitky zde získané budu promítat do své tvorby ještě dlouhou dobu,“ svěřil se Tornike Abuladze.

Galerie

KALENDÁŘ AKCÍ
NOVINKY
RYCHLÝ KONTAKT
Industrial Gallery
 
 
Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052,18.287687
Po - Pá: 10:00 - 18:00
 

+420 725 951 904