odhlásit se z odběru novinek
06.12.2011
  Tato výstava je již za námi

ŠPERKOSTRAVA

POP UP STORE jedinečný krátkodobý prodej produktů od předních designerů. ŠPERKostrava... 6.12-22.12. 2011 během akce máme otevřeno i v sobotu a neděli od 10.00-18.00 hod

ŠPERKOSTRAVA

POP UP STORE ŠPERKOSTRAVA autorského šperku českých a slovenských designérů, převážně absolventů ateliéru S_M_L-XL Kov a šperk z VŠVU v Bratislavě,  představí výjimečné nositelné šperky v INDUSTRIAL GALLERY na Zahradní 10 v Ostravě. Šperky představují hravost, estetickou i technologickou kvalitu, která je obohacená o konceptuální výpověď.
V instalaci jsou zakomponovány porcelánové produkty od MgA. Daniela Piršče, vítěze ceny šéfredaktorů na DESIGNBLOKU 2011 v oblasti nejlepší kolekce bytových doplňků.


Kurátor pop up store:

Mgr.art. Kristýna Španihelová, ArtD. (1982), narozena ve Valašském Meziříčí. Je první nositelkou titulu doktorka umění oboru kov a šperk  v České republice, získala ho za svoji disertační práci na téma Lidský příběh materiálu, ikonologie organických materiálů v současném šperku a praktickou práci Materialita bytí. Nyní působí jako asistenka na VŠVU v Bratislavě v ateliéru S_M_L-XL Kov a šperk u prof. akad.arch. Karola Weisslechnera.
V Ostravě Španihelová prezentuje část z kolekce ANIMA navazující na soubor BÍLÁ KRÁSA, která získala hlavní cenu v kategorii kov v soutěži Kruhy ve vodě2008 a cenu SVU za kolekci šperků z cyklu život ANIMA, která byla vybrána na prestižní světovou soutěž v Mnichově BKV 2010. Hlavním motivem je opět detail ornamentu zuberské vyšívky obohacený o dvě barvy – k panenské bílé přibývá magická černá a královsky zlatá. Vystavuje doma i v zahraničí.

Autoři POP UP STORE:

Mgr.art. Lucie Bártková
Představuje rostlinné a zoomorfní šperky, které vznikly jednoduchou stylizací přírody. Přepisuje motivy do minimalistických siluet, které nepostrádají vlastní eleganci.

Mgr.art. Andrea  Ďurianová
Stříbrné šperky a jejich formy jsou redukovány do krystalických forem, které evokují živou a neživou přírodu.

Mgr.art. Lucia Gašparovičová
Pracuje s vrstvou cíleně a citlivě šperk přibližuje, vzdaluje, evokuje  iluzivní hloubku. Vizuálně jsou jednotlivé vrstvy upravované různými zlatnickými technikami.

Mgr.art. Barbora Hainzová
V náušnicích využívá fyzikálních zákonů optiky a magnetismu, jehož výsledkem je dominující hvězdicovitý prvek, který se ve své originalitě stal charakteristikou  autorčiny aktuální tvorby.

Mgr.art. Marian Hornyák
Autorovy šperky jsou inspirovány flóralními motivy, propojuje minimalismus s bohatostí dekorativismu s využitím drahých kamenů, v kterých kombinuje lesklé formy s akcenty surových přírodních prvků.

Mgr.art. Kristína Hrončeková
Práce z kolekce HERBARIUS je inspirovaná přírodou, různými drobnostmi, které člověk zvedne v přírodě ze země. Volná inspirace přírodninami, listím, dřívky, přírodními strukturami. Fantazijní struktury ve stříbru provádí technikou válcováním, leptáním, rytím a tepáním.

Mgr.art., Mgr.Maya Nepšinská
Šperky z letní kolekce FLOWERBOX jsou inspirované florou. Každý ze šperků květů je propojený odlišnou náladou, kterou barevně reflektuje.

Mgr.art. Hany Kašičková
Vyměňuje symboly z křížů ze sakrálních budov za známé značky naši konzumní společnosti, vyjadřuje kritiku žebříčku hodnot naší společnosti.

Mgr.art. Radka Kovačíková
Šperky s vlastním zákonem. Pod značkou REDKASTUFF.

Mgr.art. Jan Michalisko
Inspiraci hledá v růstu a vývoji rostlin, zachycuje proces rozkvětu, který přepisuje do svých autorských prstenů. V kolekci šperků INDUSTRIAL se zaměřuje na čistou linii industriálních prvků a redukuje do zelené a oranžové barevnosti.

Bc. Vít Novák
Kolekce šperků SAMPLING odkazuje na slovenského šperkaře Antona Cepku. Autor pracuje s texturou sítek, které transformoval do pletiva. Odlehčena forma šperků je podpořená použitím perspexu, odkazující na postmoderní architekturu.

Bc. Veronika Opavská
Ve svých špercích propojuje šperk a malbu. Využívá cíleně malířského materiálu pro tvorbu šperku. Některé z jejich šperků jsou tvořeny z malby a některé jsou malbami samy o sobě.

Mgr.art. Míra Podmanická, ArtD.
Autorka má ráda čokoládu, ale ještě více čokoládové šperky.

Bc.Katarina Šipošová
Série broží s názvem PĚKNÉ a PĚKNÉ odkazuje na gordický uzel – problém, který je na první pohled neřešitelný, ale vždy se  v jistém bodě přetne a rozuzlí. Série NA HLAVU POSTAVENÉ představuje kolekci prstenů inspirovaným chlebem jako symbolický odkaz na autorčinu práci jako šperkaře, na to, co by autorce mělo přinášet každodenní chléb.

Galerie

KALENDÁŘ AKCÍ
NOVINKY
RYCHLÝ KONTAKT
Industrial Gallery
 
 
Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052,18.287687
Po - Pá: 10:00 - 18:00
 

+420 725 951 904