odhlásit se z odběru novinek
28.05.2012
  Tato výstava je již za námi

KATEŘINA DOBROSLAVA DRAHOŠOVÁ: NEKONEČNO TŘPYTIVÝCH ZÁŽITKŮ

ONE WEEK SHOW! Ve spolupráci s Ostravskou Univerzitou bude Drahošová prezentovat svou bakalářskou práci na téma novodobé nomádství a cirkus. Výstavu zahájí Dan Balabán. Médium: kresba, animace a objekty.

"Přijedu z malého domku tam někde v horách. Variabilní seskupení jednotlivých čísel bez logické kompozice a principu sbíhavosti k centrálnímu tématu. Milión čar objevených v kamenech, utvořených pohybem, dynamikou a vnějšími vlivy. Zaparkovaná maringotka jako kompromis. Psi bez spřežení se volně pohybují okolo, drak utekl z cirkusu a pomíjivost zaznamenaná v deníku. Čas, živly, prostory, tvorové, lidé i démoni přečkávají a z malých částic, vycházejících z otvorů země, se možná stane něco hezkého anebo také ne. Skrýš si postavíš z jedné skříňky, peřiňáku, postele, dvou trámků, pak se ti tam zabydlí pes a ty se neschováš. Slyšela jsem, že až vymřou všechny včely, do čtyř let vymře i člověk. Fascinace výbuchy, kouřem, hučením a mechovým porostem. Co z toho vzejde? 
Myslím, že nekonečno třpytivých zážitků. Artista a jeho obydlí s kompostem na zahrádce jakožto dobrý základ pro společnost. Fantazie se rovná realita a ta vodní hladina s odlesky jsme my. Zázraky se dějí, není to nic víc, než kouzelné představení. Těžkost lehkého bytí, nebo lehkost těžkého bytí? Medvěd se zabydlí v jeskyni s vlkem, dají si rybízovou šťávu a nebude na tom nic divného. Z mléčné dráhy utíkají super rychlé planety. Před čím, to nevím. Možná před námi. Nebo se z nich také stali novodobí nomádi? Neotřelé prozkoumávání míst dalekých i těch vnitřních. Sejdeme v šapitó, jako provazochodci."

Kateřina Dobroslava Drahošová

Galerie

KALENDÁŘ AKCÍ
NOVINKY
RYCHLÝ KONTAKT
Industrial Gallery
 
 
Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052,18.287687
Po - Pá: 10:00 - 18:00
 

+420 725 951 904