odhlásit se z odběru novinek
15.03.2018
  Tato akce je již za námi

Představení nové módní kolekce salonu Martinez 15.3.2018

Představení nové kolekce módy a šperku INÉZ BOHDANOVÉ BORTOLIOVÉ se uskuteční ve čtvrtek 15.3.2018 v 17.00 hod. v prostorách INDUSTRIAL Gallery. Součástí galerijního prodeje budou také ručně vyšívané korálkové brože, trička, mini kabelky a další doplňky.

Žena v umění aneb Vendy 2018
Móda inspirovaná Petřkovickou Venuší, pravěkou sochou. Vývoj ženy ve společnosti a umění či otázka jak by vypadala dnešní, moderní Venuše, to vše je téma nové módní kolekce. "Náš ateliér hledal nové téma pro další kolekci. Od počátku navrhujeme módu i šperky pro ženy a až nyní jsme zvolili jako hlavní téma ŽENU. Až se stydím, že to chtělo tolik času," potvrzuje Inéz Bohdanová Bortoliová, autorka nové kolekce.

Pokud žena mohla být předlohou a možná i múzou pro pravěkého člověka, aby vytvořil tak nádhernou sochu jako je Petřkovická Venuše, která byla objevena na kopci Landek, otevírá se otázka, jak by socha typické ženy vypadala dnes. Jakou cestu či proměnu za tu dobu žena ušla. Navíc socha Petřkovické Venuše byla objevena bez hlavy. Nikdo neví, jak její tvář vypadala či zda nějakou hlavu vůbec měla. "Tím se pro náš ateliér otevírá nový příběh. Proto jsme torzo Venuše dotvořili černobílou fotografií ženské tváře, která má v sobě vždy směs moderního i dobového prvku. Například květinový věnec na Venuši, který může představovat krojovanou ženu, ale také festivalovou dívku. Nebo ženu se sluchátky na hlavě, kterou si každý představí jako dívku poslouchající hudbu. Tělo má poseté květinami, jako socha v zahradě nebo socha objevena v trávě. Ale právě florální motivy jsou jedny z nejčastěji používaných vzorů potisků látek na ženském oděvu od pradávna," upřesňuje Bohdanová a pokračuje: "Venuše tak dostala i svou moderní přezdívku, Vendy."
KALENDÁŘ AKCÍ
NOVINKY
RYCHLÝ KONTAKT
Industrial Gallery
 
 
Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052,18.287687
Po - Pá: 10:00 - 18:00
 

+420 725 951 904